Digital Services Act

A Foodora közleménye a Digitális Szolgáltatásokról szóló rendelettel kapcsolatban

A Digitális Szolgáltatásokról szóló rendelet (a továbbiakban: DSA) egy Európai Uniós rendelet, amelynek célja, hogy biztonságosabb digitális teret hozzon létre, védve a felhasználók alapvető jogait, miközben egyenlő feltételeket biztosít az online közvetítők számára abban a szerepükben, hogy kapcsolatot létesítenek a fogyasztók és az áruk, szolgáltatások, valamint a tartalom között.

A foodora teljes mértékben elkötelezett egy biztonságos digitális környezet előteremtése mellett, és aktívan fellép az illegális tartalmak terjesztése, valamint az álhírek vagy egyéb káros tartalmak által okozott társadalmi kockázatok ellen.

Az átlagos havi aktív felhasználókra vonatkozó adatok

A DSA 24. cikk (2) bekezdése szerint az online platformok kötelesek nyilvánosságra hozni az Európai Unióban nyújtott szolgáltatásaikat igénybe vevő átlagos havi aktív felhasználóinak számát, amelyet az elmúlt hat hónap átlaga alapján kell kiszámítani.

A foodora a DSA vonatkozó rendelkezéseivel, valamint a 77. preambulumbekezdésben foglalt útmutatásokkal összhangban kiszámította szolgáltatásai átlagos havi aktív felhasználóinak számát. A 2024. január 1. és 2024. június 30. közötti hat hónapos időszakra vonatkozóan az átlagos becsült szám: 5 797 211.

Tartós elköteleződés és kommunikáció

A DSA-nak való teljes körű megfelelés érdekében a Foodora folyamatosan figyelemmel kíséri az EU-ban nyújtott szolgáltatásai átlagos havi aktív felhasználóinak számát, és és a DSA 24. cikkének (2) bekezdése értelmében a jövőben félévente frissíti az adatokat.

Kapcsolattartási pont

A DSA 11. cikkének megfelelően az online platformok kötelesek kijelölni egy kapcsolattartási pontot, amely elektronikus úton közvetlenül kommunikálhat a tagállamok hatóságaival, az Európai Bizottsággal és a Digitális Szolgáltatások Európai Testületével a DSA alkalmazásával kapcsolatban.

A Foodora erre a célra kijelölt kapcsolattartási pontja: [email protected]

1 A „Foodora” márka az alábbi, érintett országokban működik: Ausztria, Csehország, Finnország, Magyarország és Svédország

2 Az átlagos havi aktív felhasználók számának meghatározására alkalmazott módszertan a DSA-ban meghatározott definíciókon alapul, azonban nem felel meg az ágazati szabványoknak. Ennek eredményeként a közzétett aktív felhasználói számok nem tükrözik platformunk valódi felhasználói aktivitási szintjét, és nem használhatók megbízható mérőszámként teljesítmény mérésére vagy más referenciaértékekkel való összehasonlításra.